Az emberben is élnek paraziták

Az emberben is élnek paraziták 1

Az emberek többsége el sem tudja képzelni, hogy benne is élhetnek férgek vagy éppen kukacok. Pedig az igazság az, hogy a paraziták nem válogatnak: Életkortól és társadalmi helyzettől függetlenül bárkit megtámadhatnak. Ha pedig bekerülnek a szervezetbe, igyekeznek észrevétlenek maradni, miközben elveszik előlünk a legértékesebb tápanyagokat. Szerencsére van megoldás, a megfelelően elvégzett méregtelenítéssel és béltisztítással kiűzhetjük magunkból a nem kívánt társbérlőket.


Egyes felmérések szerint legalább tízmillió emberben élnek paraziták, ennek ellenére keveset beszélünk a jelenségről. Az élősködők ugyanis tabutémának számítanak, mondhatjuk azt is, hogy a társadalom nem akar tudomást venni róla. A fertőzöttek szégyellik, a többiek pedig azt gondolják, hogy velük soha nem történhet meg ez a „csúfság”. Holott az a helyzet, hogy parazita bármelyikünkbe beköltözhet, elsősorban a fertőzött disznóhús, a mosatlan zöldség és gyümölcs, valamint a rossz víz a vivőanyag, azaz ezek közvetítésével kerülnek a peték az emberbe. Ezek a paraziták lehetnek mikroszkopikus méretűek, de akár több méretesre is megnőhetnek, élhetnek a bélrendszerben, az izmokban, de a szemben is. Sokfélék, azonban abban megegyeznek, hogy valamennyi élősködő a rejtőzködés mestere. Bár nehéz felfedezni őket, azért nem lehetetlen, hiszen testünk mindig jelzi, ha baj van, így a paraziták jelenlétére is figyelmeztet. Intő jel lehet a gyakori és ok nélküli fáradtság vagy a kiütések. Ha hosszabb ideig rossz a közérzetünk, akkor járunk el helyesen, ha székletvizsgálatot végzünk. A székletben található petékből a megfelelő szakember képes megállapítani a parazitafertőzést.

A leggyakoribb tünetek

Akkut gyulladásos és allergiás panaszok esetén érdemes élősködők jelenlétére gondolni, ahogyan az alvászavarok is utalhatnak parazitákra. Jellemző tünet a visszatérő végbélviszketés, amelynek rendszerint az az oka, hogy a bélrendszerből előbújó férgek itt teszik le petéiket. Szintén intő jel a haspuffadás, az ekcéma és a makacs csalánkiütés, ahogyan a gyógyszer hatására sem javuló ízületi és izomfájdalmak is gyakran a paraziták számára írhatók. Érdemes megemlíteni az elpusztult lárvákat, illetve petéket körülvevő granulomákat, a csomók ugyanis szinte bárhol kialakulhatnak: a belekben, a tüdőben, az izmokban, a májban, sőt a méhben is.  A bélben élő paraziták okozhatnak folyamatosan híg székletet, illetve székrekedést okoznak, míg az ürülékükben található méreganyagok károsan befolyásolják az idegrendszer működését. Ennek eredménye lehet az állandóan feszült idegállapot, a dührohamok és agresszivitás. Gyakori a dekoncentráció és a memóriazavarok és a migrén. A kiválasztott toxinok rombolják az immunrendszert, ez az oka annak, hogy a paraziták miatt, általános gyengeség, indokolatlan fogyás, megfázásos tünetek, bőrbetegségek jelentkeznek. Egyes kutatók szerint az élősködők összefüggésbe hozhatók az asztma és a rák kialakulásával.

Méregtelenítés és a paraziták

Mire egy átlagember eléri a 40. életévét akár tízkilónyi salakanyag is felhalmozódhat a vastagbelében. Ennek toxintartalma is rendkívüli veszélyeket rejt magában, ráadásul a lerakódás nagyszerű élőhely a paraziták számára: védelmet, búvóhelyet és táplálékot jelent számukra. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a bélrendszerbe betelepedett élősködők tulajdonképpen eleszik előlünk a hasznos tápanyagokat. Nekünk csak a hizlaló maradékból, illetve a belekben lerakódott székletanyagból jut, nem véletlen, hogy a betegségek zöme a vastagbélből indul ki. A paraziták rendkívül ragaszkodók, önszántukból biztosan nem hagyják el az emberi testet. Szerencsére van megoldás, a megfelelő méregtelenítés segítségével ugyanis egyszer és mindenkorra búcsút mondhatunk hívatlan társbérlőinknek. Hatékonyan alkalmazható a Clean Inside béltisztító program, amely az élősködők kiűzése mellett, az emésztőrendszerben felhalmozódott káros salakanyagoktól és toxinoktól is megszabadítja szervezetünket.

 

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email