Ekcéma kezelése olívaolajjal

Ekcéma kezelése olívaolajjal 1

Az ekcéma egy olyan gyulladással járó bőrbetegség, amely ugyan nem fertőző, ám annál kellemetlenebb és zavaróbb. Számos oka lehet: genetikai hajlam, különféle allergiák és a bőrt irritáló anyagok is kiválthatja. Kezelésében az extraszűz olívaolaj fontos szerepet kap.


Az ekcémának több fajtája létezik, de tüneteik szinte mindig ugyanazok: kipirosodott, duzzadt bőr, valamint égő és nedvedző hólyagok, amelyek a felszakadásuk után kiszáradnak. Szintén jellegzetes panasz, hogy az állandó viszketés, hámlás és vakarás miatt a bőr megvastagszik és töredezett lesz. Általában allergiás válaszreakcióként jelentkezik, a leggyakrabban előforduló az atópiás dermatitisz, amit a genetikai hajlam vált ki. Szintén sokakat érint az allergén anyaggal történő érintkezés hatására kialakuló kontakt ekcéma. Konkakt allergiás ekcémát okozhatnak többek között a fémek (ékszerek), a kozmetikumok, tartósítószerek és illatanyagok. Sűrűn előfordul a seborrheás ekcéma, ami csecsemőkorban a koszmósodással függ össze, felnőttek esetében a hajas fejbőrön, arcon és a testen alakulhat ki. Elsősorban az idősek szenvednek a kiszáradásos ekcémától, ilyenkor a faggyúmirigyek elégtelen működése miatt nedvességét vesztő és viszkető bőrön a vakarástól hámhiány, majd felülfertőződés alakul ki.

Szteroidos kenőcs helyett természetes megoldás

Az ekcéma tüneti kezelésére elsősorban szteroidos kenőcsöket javasolnak a jó hír, hogy léteznek természetes megoldások is. Ezek közül az egyik leghatékonyabb az extraszűz olívaolaj alkalmazása, melyet már évezredek óta használnak a bőr szépítésére és gyógyítására.

Ápol és csökkenti a bőrgyulladásokat

Az olívaolajban található trigliceridek és természetes antioxidánsok táplálják és hidratálják a bőrt. Erős gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, ennek következtében enyhíti az ekcéma tüneteit, csökkenti a fellángolások erejét és gyakoriságát. Lágyítja az ekcémás bőrt, használatával rövid időn belül eltűnik a repedezett, hámló külső hámréteg. Gazdag E-vitaminban, ami segít megőrizni a bőr fiatalságát, javítja természetes védekezőképességét. Alkalmazásával megelőzhető, hogy a kisebb bőrkárosodásokból makacs barna foltok, illetve ráncok jöjjenek létre. Az olívaolajjal nem csupán kezelhető, hanem meg is előzhető a bőrgyulladás kialakulása. Ráadásul az emberek döntő többsége esetében nem okoz semmiféle irritációt.

Mit mondanak a tudósok?

A Northwestern University Feinberg School of Medicine és a philadelphiai Chemical Senses Center tanulmányai szerint az olívaolaj meggátolja a különböző gyulladásos bőrbetegségek −pikkelysömör, akné, atópiás dermatitisz− kialakulását, valamint lassítja a bőr öregedését. Antioxidánsai megköti a napfénynek kitett bőrfelületen a rákot okozó szabad gyököket.

Tudtad?

Extraszűznek nevezik a frissen szedett olívabogyó első sajtolásából keletkező olajat. Ebben a bogyó valamennyi hatóanyaga megtalálható, savtartalma viszont nem lehet több 0,8 százaléknál. A legjobb minőségű extraszűz olívaolajat hidegen sajtolják.

 

 

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email